Tělovýchovná jednota SEMANÍN, z.s. - Fotbalový oddíl
Tradičně poslední červnovou sobotu uspořádal Fotbalový oddíl TJ Semanín již 13.ročník populárního turnaje v malé kopané Minifotbal Cup Semanín 2008.

Letošního ročníku se zúčastnilo 7 družstev a účastníci daleko překročili nejen hranici okresu, ale i kraje. V konkurenci termínově shodných akcí, jako byl bezkonkurenční Quanto Cup ve Svitavách, či podobný turnaj ve Sloupnici a další letní turnaje v jiných místech okresu, je to pro pořadatele příjemné zjištění, že semanínský „domácky laděný“ Minifotbal Cup má své jasné a tradiční místo v kalendáři sportovních akcí po skončení ligových fotbalových soutěží.

V krásném letním počasí na dobře připraveném fotbalovém terénu se jednotlivá družstva utkala systémem jedno-kolově každý s každým, takže každý bodík stejně jako každý gól byl důležitý pro určení konečného pořadí.

Nejúspěšnějším celkem dne a vítězem 13.ročníku se stalo družstvo pod názvem HVĚZDY. Soubor složený z hráčů z Letohradu, Lanškrouna, Třebovic a Semanína (M.Pěnička, Šponar, Švec, Síbrt, J.Kašpar, Peřina, Jiroušek, Mikyska, Kovanda, T. Herynek a K.Peřina) si po zásluze odvezl cenu za 1.místo, kterým je rovněž tradičně soudek skvělého piva Gambrinus.

Na 2.místě skončil tým domácích – Fotbal Semanín, tentokrát bez dřívějších ligových opor z kdysi úspěšného družstva sálového fotbalu. Do posledního utkání však celek bojoval o vítězství.

3.místo vybojoval další z papírových favoritů a nováček turnaje - tým Výběr ČR. Toto družstvo dal dohromady a do Semanína přivezl brankář domácího fotbalového týmu L.Stříteský a vedle známých tváří z okresních trávníků se v něm objevili hráči z Prahy a Kladna a Pardubic.

Na nepopulárním „bramborovém“ 4.místě skončil v turnaji další tradiční účastník pod názvem KEŇA. Ambiciózní mladíci, jejichž družstvo tvořili hráči z ligového dorostu Pardubic, divizního Ústí a přeboru z Č.Třebové, začali po vlažnějším úvodu finišovat příliš pozdě.

5.místo obsadil - FC Mikuleč. Sympatický celek ze svitavského okresu se turnaje zúčastnil podruhé a po loňských zkušenostech výsledkově stoupl. Přesto je znát, že se jedná o hráče z nižších fotbalových soutěží či amatéry, kteří se podobnými akcemi baví a za to jim díky.

Na 6.místě skončil celek s příznačným názvem – Přišli tak tak. Soubor utvořený převážně z amatérských místních zdrojů se skutečně dal dohromady na poslední chvíli, ale po celý průběh dne „čeřil vodu“ a měl v místě značný divácký ohlas.

Konečné 7.místo si ze Semanína odvezl tým – Amatéři Žamberk. Družstvo možná doplatilo na úzký hráčský kádr, když celý turnaj odehrálo pouze v 6 lidech a zdálo se, že v závěru docházely síly.

Další vydařený ročník MFC v Semaníně spolehlivě odřídila pouze dvojice kvalifikovaných sudích - p.Jelínek a p.Bouz z Č.Třebové, kteří se dají rovněž počítat k tradičním účastníkům a stejně jako za předešlé ročníky jim patří poděkování. Poděkování patří i pořadatelům, pro které zůstává i nadále hlavní motivací do dalších ročníků spokojenost a zájem účastníků. Takže poslední červnovou sobotu v roce 2009 snad zase ahoj!

Kompletní výsledky (v pořadí):

1.HVĚZDY: Fotbal Semanín 1:1, Výběr ČR 4:0, Keňa 6:0, FC Mikuleč 2:0, Přišli tak tak 8:1, Amatéři Žamberk 9:0

2.FOTBAL SEMANÍN: Výběr ČR 2:1, Keňa 1:4, FC Mikuleč 9:1, Přišli tak tak 9:0, Amatéři Žamberk 4:0

3.VÝBĚR ČR: Keňa 2:0, FC Mikuleč 1:0, Přišli tak tak 4:0, Amatéři Žamberk 8:1

4. KEŇA: FC Mikuleč 1:2, Přišli tak tak 3:3, Amatéři Žamberk 4:0

5.FC MIKULEČ: Přišli tak tak 1:3, Amatéři Žamberk 2:0

6.PŘIŠLI TAK TAK: Amatéři Žamberk 2:2