semanin_logo_800pi_truecolorTělovýchovná jednota SEMANÍN, z.s.

Fotbalový oddíl
30.3.2019 - Semanín : Žichlínek
Od posledního domácího zápasu uběhlo hodně času a proto jsme se na něj těšili…Přes zimu se událo několik věcí ,které stojí za zmínku…Za prvé se vylepšili kabiny jak domácích ,tak hostů a pozadu nezůstala ani nová šatna pro děti. Nové lavičky, věšáky, světla a koberec dodal šatně nový hezký vzhled…Za druhé se udělali nové lavičky pro fanoušky ..Za třetí se upravila cesta od kabin směrem ke hřišti…Za čtvrté jsme si zvolili nového předsedu fotbalu a to Reziho, který nahradil ve funkci Čuhyho ,který už o funkci neměl zájem…No a za páté se prý údajně začalo pracovat na opravě sprch (to jsem ještě neviděl ,tak nevím)…
První domácí zápas nám měl nahrávat ve všem do karet-hezké počasí, soupeř na kterého umíme, skoro plná sestava a hřiště které vypadalo pěkně (ovšem nesmělo se přijít blíž ) Už od minulého týdne jsme věděli, že bude chybět Zadražka,který měl rodinou oslavu (i když někteří spekulovali zda nešlo o wellness ).. Další komplikace se začali objevovat v průběhu týdne ..Radis dostal antibiotika a bylo jasné že nenastoupí. V pátek na tréninku přehnal tempo Kuba Chupík a odnesl to sval. Teda stejné zranění, které trápí Pejska ,Mára dostal zánět do očí a když do toho započítáme Bogase, který jak by řekl Jirka Ovčáček nebyl opilí, ale měl virózu, tak musel přijít příkaz k povolání Síbrťáka ,který ochotně nechal okopávání zahrádky a přijel nám na pomoc … Soupeř že Žichlínku si věřil, že může získat nějaký ten bod. V tomto počinu se mu snažila zabránit tato sestava : Hulis Hery,Mates, Flíček,Rezi Kovis, Nešek, Paťas,Hajdy,Betys Votři Připraveni: Kašpi, Sibrťak,(zdraví) a zranění či nemocní Pejsek ,Mazi, Kuba a Bogas..A na tribuně Radis a Mára.  Realizační tým Lichva ,Bogas, Piďa a Pavel.  Zápas začal tak jak jsme chtěli soupeře jsme napadali, drželi jsme míč a soupeř se na naši polovinu dostával jen velmi sporadicky … Po sérii rohových kopů ,které jsme zahrávali z pravé strany jsme se také dostali do vedení a to když Rezi sehrál s Hajdym roh na krátko a Rezi střílenou přihrávkou našel na zadní tyči číhajícího Kovise, který s jistotou uklidil míč do prázdné brány. V 17 minutě tedy vedeme zaslouženě 1:0.. Poté přišli šance na zvýšení výsledku a to když Hajdy zahrával trestný kop ale jeho krásná střela skončila na břevně od kterého se bohužel odrazila před brankovou čáru, což potvrdil i lajnový rozhodčí Kim Čong-un…O pár minut později má další šanci Hajdy ,ale gólman soupeře vytahuje super zákrok a nohou vyráží míč na další tyč. Poté se na Hajdyho píská penalta ,která se ovšem nakonec nekope kvůli ofsajdu .. V další šanci se objevil Paťas , který se řítil sám na gólmana ,ale bohužel ho zradil terén a střela šla hodně mimo…Po hezké individuální akci ještě zkoušel štěstí Nešek ,ale střela chyběla razance…Ke konci poločasu poprvé zahrozil soupeř když naše obrana nechala volného hráče na velkém vápně ,ale Hulis jistým zákrokem náš tým p.Do kabin se teda šlo za stavu 1:0 což vůbec neodpovídalo dění na hřišti.. Do druhé půle jsme šli s tím ,že musíme hrát trpělivě ovšem prvních 20 minut jsme hráli hrozně přestalo se běhat a soupeř vycítil šanci s výsledkem něco udělat, jenže naštěstí jsme soupeře nepustili ani do jedné střely…Ve velké šanci se po přiťuknutí od Kovise objevil Betys ,který ovšem svoji střelou malém sestřelil Oldu Morkese na prolézačkách.. Naštěstí v 65 minutě přišla naše akce kde Hajdy našel krásné Paťase ,který na hranici ofsajdu převzal míč a krásným technickým lobem posílá náš tým do dvoubrankového vedení…Od té doby jsme už opět jasně lepší ..V zápase se poté malinko přiostřilo a padlo pár žlutých karet. V 87 minutě přichází hezká akce z levé strany to když Patas podrží míč a na svůj první sprint v zápase se vydává Rezi ,kterému Paťas předá míč přesně v pravou chvíli a centrem po zemi Rezi nachází Votřiho ,který šikovné na první tyči předskočil obránce a šikovné zvyšuje na 3:0…Na konci zápasu má ještě jednu šanci soupeř ,ale skvělý Hulis si s ní poradil a udržel čisté konto.. Mužem zápasu byl jednoznačně Votři , nejenom že dal gól ,ale naběhal neskutečně kilometrů. Po zápase jsme si dali pokřik a přesunuli jsme se do hospody na tatarák V neděli nás čeká souboj s vedoucím týmem soutěže a to s Tatenicemi a matika je jasná pokud vyhrajeme posuneme se do čela tabulky .. Každým zápasem jsme blíže k našemu snu…

23.3.2019 - Janov – Semanín
Po dlouhé zimní přípravě,která začala na začátku ledna a kterou jsme absolvovali buď v Semaníně nebo na UMT na Července jsme se dočkali prvního mistrovského utkání jarní části sezóny 2018/2019…Než se odehrál 1.mistrák odehráli jsme i 4 přípravné zápasy a to s dorostem Č.T 7:6…Cerekvici 5:1(Votři 4 banány) Dolní Čermnou 4:0 a nakonec se Zamrskem,který nás porazil 3:1…Nutno dodat,že sestava měla v každém zápase k ideálu daleko… První mistrák nás zavedl do kousek vzdáleného Janova,který jsme na podzim u nás porazili po brankách Betyse(2x),Maziho,Votřiho a Paťase 5:1…V Janově nás čekalo hezké zázemí, trochu menší hřiště (které ale bylo v celkem dobrém stavu) a hlavně spousta fanoušků soupeře … Už při vstupu do kabiny bylo patrné,že se děje něco divného. Na první zápas se nás sešlo neskutečných 18 kusů a přišli i hráči o kterých jsme nevěděli ,že za nás ještě hrají ( viď Hajdy). Poprvé jsme oblékli nové dresy ,které nám koupil náš nový sponzor,spoluhráč a kamarád Ondra Baťa (děkujeme moc)
Teď už k samotnému utkání- sestava byla následující Hulis Zadrážka, Flíček, Mates ,Rezi Betys,Radis, Paťas,HajdyNešek Votři Na lavičce připraveni : Mára,Kovis,Hery,Pejsek,Kašpi,Bogas a Mazi Realizační tým- Bogas, Lichva ,Píďa a Pavel... První úspěch jsme zaznamenali už při losu,protože jsme získali stranu kterou určil trenér …Samotný zápas se ještě ani pořádně nerozjel a už byla k vidění nejhezčí akce zápasu a to když si Hajdy poradil s obráncem a nádhernou technickou střelou na zadní tyč otevřel skóre ..5.minuta a vedeme 1:0. Poté jsme my i soupeř měli několik rohů,ale šance nepřicházeli...jediné co stojí za zmínku z prvního poločasu byla střela Paťase,která šla těsně mimo a také záchvat Neška ,který křičel na rozhodčího asi 13 minut v kuse ten kupodivu kartu neudělil ..Do kabin se šlo za stavu 0:1 pro nás.. Druhá půle už byla zajímavější..Hned na začátku jsme u lajny prohráli souboj,míč se dostal k nejlepšímu hráči soupeře Hegerovi a ten tvrdou a přesnou bombou k tyči vyrovnal na 1:1… Sice jsme v poté měli více míč na kopačkách ale bylo vidět ,že nás gól zaskočil..Když jsme se vzpamatovali přišli naše šance v podobě tutovek Paťase, Votřiho a Betyse alias Jardy Kužela..Bohužel buď skvělé zakročil gólmana nebo jsme netrefili zařizení.Když už se zdálo, že se půjde na penalty ,tak jsme předvedli akci po ose Paťas,Hajdy a Votři a mohli jsme se radovat z druhého gólu…Při gólové akci zahrál Paťas aut na Hajdyho,ten si namazal obránce na chleba a předložil před bránu Votřimu,který se v těchto situacích nemýlí 1:2… Do konce chybělo 7 minut a přesto ještě soupeř zahrozil když trestný kop z hranice vápna Hulis vyrazil před sebe, ale pozorná obrana balón uklidila do bezpečí… Následoval konec zápasu a klasické nadávky prohraného týmu na rozhodčího..My jsme v kabině oslavili 3 body klasickým pokřikem a šli na pivo a klobásu,která byla z 97% krásně olejová. V sobotu nás čeká první domácí zápas a to se Žichlínkem,který porazil Libchavy 3:2…na podzim jsme porazili Žichlínek 4:1… Každým zápasem jsme blíže k našemu snu….