semanin_logo_800pi_truecolorTělovýchovná jednota SEMANÍN, z.s.

    Fotbalový oddíl 
1.B třída mužů, 4.kolo - sobota 1.9.2018, Lanškroun
TJ Lanškroun B : TJ SEMANÍN 3:4 (2:4)
Zdroj ON:
Divoký duel se hrál v Lanškrouně, kde místní rezerva hostila Semanín. Dle zápisu o utkání je zcela zřejmé, že domácí měli velkou potíž složit sestavu, ale nakonec hosty hodně trápili i přes špatný vstup. Ten naopak Semanínu vyšel. Stačila čtvrthodina a hosté vedli po gólech Patrika Urbance, Bednára a Zadražila už 3:0. Poté snížil Petruň, ale třígólový náskok vrátil Semanínu Mazal. Hosté měli hru pod kontrolou, jenže těsně před poločasem
si nechali dát druhou branku. Po pauze šel výkon Lanš-krouna nahoru a po kontaktní brance Petruně dotírali, chtěli skóre srovnat, leč to hosté nedopustili.

Zdroj: https://orlicky.denik.cz/fotbal-kraj/po-golovem-uraganu-se-semanin-v-zaveru-strachoval-20180903.html
=========================================================
1.B třída mužů, 3.kolo - neděle 26.8.2018, Semanín
TJ SEMANÍN : TJ Sokol Tatenice  2:2 (1:2), na PK 2:3 
Fakta: Branky = 19´Nešický, 90´Sokol - 14´a 42´Tareš Ondřej. Rozhodčí Rázek Stanislav z Přelouče , Vojta Jan, Filipi Vojtěch, DS PKFS p. Suchý Miloš z Chocně. ŽK= 4:0 - 25´Urbanec R., 27´Dvořák, 82´Petr, 90´Sokol. ČK= 0:0. 165 diváků
Semanín: Hůlka, Herynek, Mazal (71´Sokol), Urbanec R., Dvořák, Zadražil (72´Petr), Urbanec P., Nešický, Votřel (46´Kovář), Hajdari, Bednár.
Tatenice: Strnad, Werner, Knápek, Soukop R., Prokop, Soukop F. (46´Glocar), Brejša (88´Štrbík), Bartoš, Smrkal (81´Totušek), Tareš O. (78´Polička), Kristek (69´Tareš D.).
3.kolo 1.B třídy svedlo v Semaníně v boji o body dva dosud 100% celky z popředí tabulky a bylo téměř jisté, že to bude boj velice kvalitní. 
zdroj ON: Hodně zajímavé mělo být utkání Semanína s Tatenicí. Prognózy se naplnily. Po celý zápas se bylo na co dívat, protože měl náboj i kvalitu. Hosté začali lépe, ujali se vedení, na které reagoval po pěti minutách Nešický. Tatenice si vzala náskok zpět před poločasem, kdy se podruhé prosadil O. Tareš. Hosté už sahali po třech velmi cenných bodech, ale v poslední minutě rozjásal domácí příznivce střídající Sokol. Druhý bod si po penaltovém rozstřelu odvezli Tateničtí.
Zdroj: https://orlicky.denik.cz/fotbal-okres/muzstva-zachranovala-body-v-hodine-dvanacte-20180828.html
M.Švihálek, manager FO:
Předpokládaný průběh utkání s velice kvalitním a dobře poskládaným týmem Tatenic a nepředpokládaný hojný počet diváků, které jistě zajímavý duel do Semanína přitáhl. Herně si myslím, že jsme byli mírně lepší, hlavně ve druhé půli, ale hosté měli mírný náskok z vyrovnaného prvního poločasu. Po našich neproměněných šancích jsme byli rádi za vyrovnání a bod v samotném závěru zápasu. I když jsme doma ztratili, remíza je podle mého názoru spravedlivá, měli jsme však na víc.
=============================================================
1.B třída mužů, 2.kolo - neděle 19.8.2018, Žichlínek
Fotbal Žichlínek : TJ SEMANÍN  1:4  (0:3)
Fakta: Branky: 70´ Mizerák - 14´Hajdari, 18´Votřel, 35´P.Urbanec, 88´Sokol. Rozhodčí Zavřel Aleš z Luže, Zita Miroslav, Pecza Aleš. ŽK= 30´Hrabáček, 88´Smola - 5´Hůlka, 14´Mazal, 35´Nešický. ČK. 1:0 39´ Krejčiřík. Diváků 80.
Žichlínek: Šilar, Hrabáček (81´Fibikar), Jelínek, Krejčiřík, Ptáček, J.Šenkýř (69´Suchomel), Vaculík, Zahradník (79´Dorazil), Mizerák, Antes, P.Šenkýř .42´Smola).
Semanín: Hůlka, Flídr 84´Herynek), Mazal, Radek Urbanec, Dvořák, Votřel (87´Petr), Patrik Urbanec (65´Sokol), Nešický, O.Kovář (50´Zadražil), Hajdari, Bednár.
Druhé kolo zaválo náš tým na hřiště dalšího nováčka, Žichlínka. Překvapení na nás čekalo hned na začátku, protože, světe div se, loňský vítěz OP Ústecka disponoval skutečným zeleným trávníkem, což je na současné poměry rarita, i známka dobrého finančního i technického zázemí, o kterém si můžeme nechat jen zdát. Čerstvé "jizvy" po nově vybudovaném umělém zavlažování toho byly jasným důkazem. Ambiciozní domácí krom trávy disponují i kvalitně složeným  hráčským kádrem, v zádech s kvantitativní podporou B týmu.
Od prvního výkopu byla hra vyrovnaná. Domácí měli první šance, ale buď je trestuhodně zahazovali, nebo je hasil, byť na karetní hranici gólman Hůlka. Naši se rozehrávali pomalu, ale když Žichlínek promarnil své šance, jasně jsme se chopili otěží zápasu a zcela přesvědčivě do poločasu o výsledku rozhodli. Zvlášť, když ve 39´za stavu 0:3 šel Bednár sám na bránu a Krejčík zatáhl za záchranou brzdu. Druhá půle byla hodně rozháraná, ale došlo jen na korekci celkového skóre. Po utkání ještě došlo na slovní přestřelky, ale 3 body z venku jsou v Semaníně, a to se počítá.
Sled nej..událostí:
2´- tutovka domácího Ptáčka vedle
5´- ŽK Hůlka. Náš gólman vybíhal hasit brejk domácích, ale pouze za cenu karty. Domácí by samozřejmě vylučovali, zejména ti za zábradlím, naštěstí pro nás sudí to viděl správně. 
10´- poslední šance domácích v první půli, Šenkýř vedle.
14´- 0:1 Hajdari. Náš závar ve vápně domácích po rohu Dvořáka. Po několika dorážkách si našel míč Hajdy na úvodní gól zápasu.
18´- 0:2 Votřel. Nejkrásnější akce zápasu. Téměř na polovině si Votřílek pasem poslal do lajny Bednára a sám si doběhl na jeho zpětnou přihrávku do zakončení na jeden dotek. 
25´- neuznaná regulerní branka Hajdariho, který si na zádech poradil s domácím obráncem a z otočky zavěsil - máván a posléze pískán ofsajd !  Z férových domácích příznivců se tentokrát nikdo nečílil, my ano.
35´- 0:3 P.Urbanec. Další z faulů domácích, kteří nestíhali naše průniky, tentokrát na Betyse, potrestal přesnou střelou z VPK Páťa (2.gól ve 2.zápase za Semanín)
39´- ČK domácích (Krejčiřík). Bednár od půlky utíkal domácím obráncům sám za čtvrtým gólem. Krejčiřík ve snaze jej zastavit tahal ze zadu několikrát za brzdu až pomohla česká kosa. VPK jsme nevyužili.
70´- 1:3 Mizerák. Domácí se prosadili ve snaze dostat se i v 10 zpět do hry a to po rohu hlavou na přední tyči.
74´- Hajdari v samostatném sólu pálil do Šilara, následná dorážka Nešického šla vedle.
75´- Mizerák hlavou po centru z rychlého protiútoku sám neatakován na penaltě, tentokrát netrefil bránu.
89´- 1:4 Sokol. Závěr utkání v režii našich "veteránů". Petr zkušeně vybojoval pozici pro VPK, ze kterého Bogas svojí perfektní kopací technikou zavřel ůsta všem domácím rýpalům.
 M.Švihálek, manager FO:
 Dle výsledku zdánlivě jednoduché utkání, ale nerodil se lehce. Domácí měli nebezpečný úvod a souboj se mohl vyvíjet jinak. Z mého pohledu jsme ukázali vyšší kvalitu na jednotlivých postech, zkušenost a větší klid v koncovce , které byly rozhodujícími aspekty našeho vítězství, které je z venku vždy cenné. Druhý poločas jsme odehráli proti oslabenému soupeři snad až příliš profesorsky, ale i tady se projevil rozdíl ve zkušenostech. Škoda, že někteří žichlinští fandové domácí těžkou prohru neunesli a naše hráče při odchodu ze hřiště provokovali. I na této platformě se v Žichlínku musí pracovat, stejně jako na tatrankách či neustálém pocitu ukřivděnosti. Nicméně emoce k fotbalu patří.
==========================================================================
1.B třída mužů, 1.kolo - neděle 12.8.2018
TJ SEMANÍN : Sokol Janov  5:1 (1:1)
Fakta: Branky: 16´Votřel, 48´Bednár, 63´Mazal, 78ˇBednár, 87´Urbanec P. - 41´Novotný. Rozhodčí: Pinkava Lukáš ze Sopotnice, Šimek Zdeněk, Bednář František st.. DS PKFS p.Školout František z Přelouče. ŽK= 55´Urbanec R. 69´Sokol - 76´Heger. ČK= 0:0, 150 diváků.
Semanín: Hůlka, Flídr, Mazal, Urbanec Radek, Dvořák, Votřel (61´Sokol), Urbanec Patrik, Nešický, Kovář (56´ Petr), Bednár, Hajdari (85´ Herynek).
Janov: Beránek, Zvěřina, Háněl, Šváb, Boháček, Bureš, Heger, Novotný (82´Hájek), Prudil, Wejda (66´Chroust), Knap (56´Kramář).
Úvodní kolo nového soutěžního ročníku 1.B třídy skupiny B přilákal do ochozů v Semaníně nezvykle početnou diváckou kulisu, nutno podotknout, že na tom měli veliký podíl hostující fans. 
Domácí, jež se po roce v 1.A třídě vrátili do nižší krajské soutěže, se do svého soupeře doslova zakousli od prvních minut a hostující obrana s brankářem Beránkem měla na pilno. Nicméně v první půli měli hosté ještě sílu na brejkové akce, ale pohříchu nebyli nebezpeční v brankovém území domácích. Ti zase většinu svých příležitostí zahodili. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, jen domácí začali proměňovat a hostům docházely síly.
Sled branek:
16´- 1:0 Votřel. Tečoval temenem hlavy, nebo zády volný přímý kop Dvořáka.
41´- 1:1 Novotný. Domácí trestuhodně podcenili rychlý protiútok hostí a zakončení bylo do prázdné branky jednoduché.
48´- 2:1 Bednár. Rychlonohý hráč využil chybné malé domů hostí a podél Beránka skóroval.
63´- 3:1 Mazal. Domácí stoper si našel hlavou centr z levé strany.
78´- 4:1 Bednár. Po závaru před hostující brankou si našel odraženou střelu Petra gólmanem hostí a propálil do sítě.
87´- 5:1 Urbanec Patrik. Po uličce Nešického se špičkou po zemi představil, jako podzimní posila domácím fanouškům.
M.Švihálek, manager FO:
Nikdy nevíte, co přinese další zápas, natož úvod nového soutěžního ročníku. My jsme spadli, soupeř přesvědčivě postoupil z okresu, takže otazníků bylo před utkáním dost. Jsem rád, že jsme kvalitní zápas zvládli herně i výsledkově. Početná divácká obec byla pro hráče motivující. Nicméně je to jen začátek soutěže.
==========================================================
1.A třída mužů, 14.kolo - sobota 24.3.2018

TJ Svitavy B : TJ SEMANÍN 2:2 (1:1), PK 3:2 
Fakta: Branky: 8. Kubík, 70. Jiroušek – 30. Mazal, 60. Urbanec. Rozhodčí: Zeman z Holic, Sita, Trnka. DS PKFS p.Školout. ŽK: 2:4 (Vacek, Kyncl - Kovář, Dvořák, Bednár, Nešický). Diváci: 75.
Svitavy B: Cabal – A. Novák (35. L. Jukl), Kyncl, Kubík, Vacek (75. Zvára), Škeřík, Gregor (46. Křížek), Jiroušek, Uhlíř, Ryšavý, Scheib (62. Říha).
Semanín: Šenkýř, Tomeš (72´Zadražil), Mazal, Flídr, Dvořák, Kovář, Nešický, Urbanec, Šimek, Hajdari (81´Donát), Bednár.

Pavel Brandejs, trenér TJ Svitavy B: V naší situaci jsou dva získané body málo. První jarní utkání se nám nevydařilo, nenavázali jsme na naše kvalitní výkony ze závěru podzimní části. Přineslo však i několik pozitiv – schopnost dotáhnout nepříznivě se vyvíjející zápas, jistotu, že se budeme už jenom zlepšovat, a one man show Tomáše Cabala v rozstřelu, když první penaltu sám proměnil a tři soupeřovy chytil.
Zdroj: https://svitavsky.denik.cz/fotbal_region/dolnoujezdska-spasa-se-dostavila-v-samotnem-zaveru-20180327.html
=================================================================
1.A třída mužů, 1.kolo -sobota 12.8.2017

TJ SEMANÍN : TJ Svitavy B   4:0 (1:0)
Fakta: 4:0 (1:0). Branky: 9. Votřel Michal, 72. Votřel Michal, 73. Nešický Jakub, 88. Cindr Daniel. Rozhodčí Matoušek Tadeáš, jansa Adam, Depeš Michal. DS p.Suchý Miloš. ŽK= 28´Kovář O., 54´Nešický J. - 21´Urban O., 63´Ryšavý M. ČK= 0:0. 78 diváků
Semanín: Šenkýř, Herynek (57´Vrána), Mazal, Kovář O., Dvořák, Flídr, Švihálek, Nešický, Šimek, Bednár (86´Cindr), Votřel (79´Kašpar).
Svitavy B: Kavalír, Kyncl, Křížek, Švec, Kubík, Gregor, Škeřík (68´Marvan), Bednár, Zvára, Urban (57´Komínek), Ryšavý
Gólové okamžiky:
  8´- 1:0, po křídelní akci Dvořáka se Šimkem a centru na přední tyč otevírá skóre M.VOTŘEL
38´- gól hostí z ofsajdu !, navíc bolestivý střet neůspěšného střelce (Urban) s domácím gólmanem
72´- 2:0, Nešický nádherně prostrčil do uličky a M.VOTŘEL sám proti Kavalírovi nezaváhá.
73´- 3:0, drtivé rozhodnutí. Oba aktéři si role vyměnili. Hosté zkazili rozehrávku a po přihrávce Votřela skóruje J.NEŠICKÝ
80´- neuznaný gól Mazala po jeho dlouhém průniku a narážečce s Kašparem - ofsajd !
88´- 4:0, poprvé v dospělém dresu se min. po 4 letech mazácky lobem prosadil střídající nováček v našem dresu D.CINDR
M.Švihálek- manager:
Po sedmi letech utkání krajské 1.A třídy v Semaníně pro nás dopadlo nad očekávání. A to vzhledem k problémům s kádrem (chyběli Hajdari, Sokol, Morkes, Tomeš, Zadražil, M.Kovář, Donát) je svým způsobem zázrak i příjemné překvapení pro nás samotné. Naštěstí vypomohli M.Švihálek a M.Špatenka, kteří již oficiálně skončili, ale týmu v momentální krizi pomohli, za což jim patří poděkování. Stejný dík patří i všem hráčům, kteří ukázali, že fotbal hrát umějí. Jestliže udržíme v týmu tento bojovný a pracovitý duch, věřím, že potrápíme i ostatní celky v soutěži.
=========================================================
TJ SEMANÍN /2./ : TJ Sokol Dlouhá Loučka /14./   5:0 (3:0) 
Fakta: 5:0 (3:0). Branky: 8´Bednár, 27´a 34´Šimek, 59´Herynek, 75´Sokol. Rozhodčí Josef Zeman, J.Hejl, R.Halva.DS PKFS p.Miloš Suchý. ŽK= 0:2 (51´Bouček, 78´Neumann). ČK= 0:0. 88 diváků
Semanín: Šenkýř, Herynek 70´Kašpar), Mazal, O.Kovář, Dvořák, Flídr (46´Tomeš), Bednár, Nešický, Šimek, Sokol, Hajdari (63´Altenburger L.)
D.Loučka: Čechal, Křivánek D., Pospíšil, Blecha, Křivánek P., Kolísek, Kolář, Chromý, Novotný, Neumann, Bouček.
Souboj 2. a 14. celku tabulky v Semaníně přilákal průměrnou návštěvu diváků. Ti kteří dali přednost TV utkání MS v hokeji a přejí domácím, přišli o koncert svého týmu, a ten, kdo přišel na zápas později mohl chvíli tápat, neboť tradiční modrou si navlékli hosté a domácí, nově v zeleném, svého soupeře od začátku a podle předpokladů jasně přehrávali, protože největší aspirant sestupu z D.Loučky působil v utkání bezradným dojmem a fotbalovosti předvedl pramálo. 
Již v 8´přivedl domácí do vedení Bednár a po dalších šancích se Semanín trefil do sítě znovu ve 27´zásluhou Šimka, který do branky vrátil odraženou střelu Nešického do tyče. Šimek se prosadil i po sólovém průniku ve 34´ a měl na kopačkách i poločasový hatrick, ale nebylo mu přáno. Nejnebezpečnější střelou za poločas pro hostující tým zajistil malou domů stoper O.Kovář.
Druhá půle začala v 53´neviným pokusem hostujícího Chromého vymodlit pro svůj tým penaltu po souboji se Šimkem, ale pak už to byla hra pouze na jednu branku.  V 58´ dorážka Herynka skončila v síti, ale AR zvednutým praporkem svátečnímu střelci radost sebral. V 60´  Herynek přece jen skóroval hlavou po centru Hajdariho. Na přání domácích fans - "dejte jim bůra" zareagoval v 74´hrající trenér Sokol přímo z volného přímého kopu. A protože za daších 5 minut AR znovu nedovolil Herynkovi radost z dosažené branky, zastavilo se konečné skóre na 5:0, za což mohou být hosté ještě velice rádi.
M.Švihálek, mnager FO:
Docela jsme si oddechli po tzv. povinném vítězství, což je pro favorita vždy velice ošidné a zvlášť v této soutěži.  Je pravda, že jsem čekal, že hosté budou kousat víc, ale na domácím hřišti jsme jim prostě nedali šanci .
===================================================
SK Polička B /11./  : TJ SEMANÍN /2./     0:2  (0:1)

Fakta: 0:2 (0:1). Branky: 31´Mazal, 46ˇVotřel. Rozhodčí Pavel Kolbaba z Třemošnice, Jehlár, Volný. DS PKFS p. Honl Z. z Č.Třebové. ŽK= 1:1 (
Polička: Karlík – Punar (46.Findejs), Pavlík, Andrle (55. Škorpík), Scheib P., – Mužík Jakub, Stoklásek (83.Čori), Pazdera, Bureš – Dobiáš Jan (68. Dittrich), Scheib Jan
Semanín: Šenkýř, Flídr, O.Kovář, Mazal, Dvořák, Votřel (70ˇSokol), Švihálek, Nešický, Šimek, Bednár, Hajdariˇ(87ˇHerynek).
Před zápasem s druhým Semanínem se v Poličce strhla bouřka a hrací plocha byla v prvním poločase podmáčená. V průměrném bétřídním  zápase se hosté ujali vedení ve 31. minutě po hlavičce Mazala – 0:1. Když pak hosté přidali hned ve 46. minutě druhou branku, zásluhou Votřela – 0:2, bylo o vítězi zápasu v dostatečném předstihu rozhodnuto. Domácím nelze upřít snahu o zkorigování výsledku, ale fotbalovější hosté si vítězství pohlídali.
M.Švihálek, manager FO:
Pro nás již tradičně nevlídné počasí v městečku B.Martinů, tentokrát vypadalo, že nás do utkání snad ani nepustí. Nakonec se na těžkém terénu hrálo a nám se to vyplatilo. Myslím, že se v zápase projevil tabulkový rozdíl obou soupeřů a i když se domácí ve druhé půli snažili, vůbec jsem nepochyboval o bodovém zisku našeho týmu.
===============================================
TJ SEMANÍN /2./ : TJ Sokol Verměřovice /14./   2:0 (0:0).
Fakta: 2:0 (00). Branky: 50´Flídr, 55´Sokol. Rozhodčí Depeš Michal, Štěrba Jaroslav, Mach Aleš. ŽK= 1:2 (87´Hajdari - 33´Tlapák, 57´Sklenář T.). ČK= 0:0. 100 diváků
Semanín: Šenkýř,Tomeš, Mazal, O.Kovář, Dvořák, Herynek (71´Špatenka R.), Flídr, Hajdari (87´Votřel), Šimek, Sokol 85´Řehák), Bednár 
Verměřovice: Mikula, Krulikovský, Smejkal, Tlapák, A.Mikula (64´Pražák), Chládek, Faltus, Škorpil, Kmeť,T.Sklenář (76´Štěpánek), J.Sklenář 
M.Švihálek, manager FO:
Soupeř se na jaře hodně zlepšil a pro nás nebylo jednoduché potvrdt roli favorita. Naštěstí jsme hráli trpělivě a na začátku druhé půle rychle rozhodli.
=================================================
TJ Sokol Těchonín /8./ : TJ SEMANÍN /2./  3 : 1  (2:0)
Fakta: 3:1 (2:0). Branky: 6´a 19´ P.Dostálek, 83´Krejčí - 60´Bednár. Rozhodčí Svědiroh Miroslav, Morávek, Pagáč. ŽK= 3:3 (61´J.Dostálek, 72´Kmošek, 88´Krejčí - 11´Dvořák, 36´Švihálek, 69´Nešický), ČK=0:0. 130 diváků
Těchonín= Hynek, Jandejsek, Dostálek J., Roček, Peřina, Krejčí, Kovanda, Špaček, Kmošek ( Makar), Dostálek P. (Kroczak), Moudrý
Semanín= Šenkýř, Herynek, M.Špatenka (Kovář M./Řehák), Dvořák, O.Kovář, Flídr, Švihálek, Nešický, Bednár, Šimek, Hajdari
komentář: / zdroj- webTěchonín/
V sobotu jsme na hřišti v Celném přivítali soupeře ze Semanína, se kterým je naše bilance dlouhodobě nepříznivá. Tušili jsme, že soupeř z vrchních pater tabulky u nás bude chtít bodovat a hlavně bude chtít hrát fotbal. Po vzájemném oťukávání jsme se více osmělili a hned z toho byl gól v síti favorita. Po pěkné kolmici Romana Moudrého se sám na brankáře řítil Pavel Dostálek a nezaváhal 1:0. Od této chvíle se na hostující obranu valil jeden útok za druhým. Nejprve své tutovky zazdil Roman Moudrý a Pavel Dostálek, druhý jmenovaný si vše vynahradil v 17. minutě utkání, kdy využil zaváhání hostujícího brankáře Pavla Šenkýře a do prázdné branky zvyšoval na 2:0. Za další dvě minuty vznikl před brankou Semanína obrovský závar, kdy hostující obránci všemi silami překazili Pavlu Dostálkovi zkompletování hatricku. Po zbytek poločasu jsme byli velmi nebezpeční, kdy hostům pomohla ve dvou případech branková konstrukce. Semanínští se osmělili v 38. minutě utkání, kdy bravurní zákrok po střele Petrita Hajdariho vytáhl zaskakující brankář Michal Hynek.
Do druhého poločasu jsme chtěli vydržet tempo, které jsme nasadili v prvním, ovšem síly některým našim borcům již pomalu docházely. Semanín se pomalu dostával ke slovu a měl míč více na svých kopačkách. V 60. minutě utkání jejich snaha vyvrcholila, kdy kontaktní branku vstřelil Miroslav Bednár 2:1. Definitivní uklidnění na naše kopačky přinesla dvojice Moudrý-Krejčí, kdy prvně jmenovaný chytře využil šlápnutí na míč kapitána hostí Michala Dvořáka a naservíroval Milošovi míč před branku jak na zlatém podnose 3:1. V úplném závěru mohli přidat branky Roman Špaček s Robertem Kroczakem, kdy vždy míč skončil jen pár centimetrů od tyčky. Vzhledem k průběhu utkání se z naší strany jednalo o zasloužené vítězství, kdy všichni hráči zaslouží pochvalu za přístup a bojovnost.
M.Švihálek, manager FO:
Podle jmen na soupise jsme měli být jasným favoritem, ale bez klasické stoperské dvojice a s dalšími zraněnými v sestavě jsme byli schopní hrát max. pouze na 60%. To není výmluva, ale fakt, který měl rozhodující podíl na výsledku i předváděné hře. Domácí si vítězství zasloužili min. za výkon v 1.poločase. Nás děsí další ztráty a zranění.
================================================
TJ SEMANÍN /2./ : SK Sloupnice /11./     2 : 2  (na PK 4:2)
18.kolo 1.B třídy mužů, sobota 22.4.2017
Rozhodčí Svatoň Ondřej, Bednář Jaroslav, Preclík Martin. ŽK= 1:3 (45´= Kovář O. - 45´= Dočkal, 57´Šplíchal, 65´Mikulecký). ČK= 0:0. 80 diváků.
Branky= 40´Nešický, 70´Mazal - 22´Rozlívka, 72´Mikulecký 
Semanín= Šenkýř, Herynek, Mazal, Špatenka M., Dvořák, Flídr, Kovář O.( 85´Tomeš), Nešický, Síbrt (46´Kovář M.), Bednár, Šimek
Sloupnice= Voleský, Mikulecký, Jelínek, Rozlívka, Motyčka, Fikejz V.(82´Vondra), Nguyen, Fikejz L., Štarman, Dočkal (62´Vodehnal), Šplíchal
Rozmoklý a po dopoledním turnaji přípravek bahnitý terén nahrával spíš urputnosti, než fotbalovosti v utkání mužstev z protipólů tabulky. Hosté ze Sloupnice šli poslední dva zápasy herně a hlavně výsledkově nahoru, přesto mírným favoritem byli domácí. Větší sebejisotu semanínští prokazovali již od začátku. Ve 12´ jasná ruka v pokutovém území hostí zůstala bez odezvy a ve 14´ Flídr orazítkoval břevno. Šok pro domácí přišel ve 21´, kdy se parádně nůžkama po rohovém kopu trefil M.Rozlívka. Hosté skvěle bránili a podnikali brejkové akce, přesto domácí tlačili. Ve 36´tutovka O.Kováře překvapivě v brance neskončila a až ve 39´ srovnal Nešický hlavou po přímém kopu Dvořáka. Když ve 44´ Šenkýř vytáhl střelu V.Fikejze na tyč a následně do bezpečí, skončil poločas 0:0.
Druhá půle pokračovala tlakem Semanína. V 51´ Nešický zakroutil rohový kop na další tyč. V 70´ další roh domácích již znamenal vedení, když se hlavou prosadil kapitán Mazal. Radost však netrvala dlouho. V 73´ se po podobné situaci trefil Mikulecký a bylo zase srovnáno. V 76´postupoval v brejku sám na Šenkýře V.Fikejz, ale Herynek se dokázal včas vrátit. Když v 84´ Šimek nastřelil pouze další tyč Voleského brány, bylo jasné, že se půjde do penalt. V těch byli úspěšnější domácí.
Sled PK= Šimek vysoko nad, Vondra 0:1, Flídr 1:1, Nguyen do tyče, Dvořák 2:1, Šplíchala vychytal Šenkýř, Bednár 3:1, L.Fikejz 3:2, Nešický 4:2 - rozhodnuto !
M.Švihálek, manger FO:
Na těžkém terénu jsme za danných možností a v danné sestavě udělali maximum a můžeme jen vzívat štěstí při tyčích. Hosté předvedli tradiční bojovný výkon a bod si asi zasloužili. Zápas, který je vždy mediálně nafouknutý, jako rizikový s přívlastkem ˇkrvelačná řežˇ opět proběhl v poklidu.
===================================================
TJ Sokol Kunčina /1./ : TJ SEMANÍN /2./    0:0  (na PK 8:7)
17.kolo 1.B třídy mužů, sobota 15.4.2017
Rozhodčí Matoušek Tadeáš, Štěrba Jaroslav, Kunc František. DS PKFS p. Šimek Zdeněk. ŽK= 3:4 ( 25´Brychta, 67´Scholze, 74´Pešava - 25´Flídr, 32´Votřel, 67´Dvořák, 74´Hajdari). ČK=0:0. 157 diváků
Kunčina= Hutira, Eliáš, Zeman (40´Pagáč), Šejnoha, Pešava (79´Rychter), Kaláb, Tlustoš, Šmehlík, Hlubinka, Scholze, Brychta 
Semanín= Šenkýř, Herynek, Mazal, Špatenka, Dvořák, Zadražil (88´Kašpar), Flídr, Hajdari, Nešický, Bednár, Kovář O.(28´Votřel)
Souboj vedoucích celků tabulky, označován za šlágr jara, splnil očekávání v předváděné hře obou družstev. Hrálo se kvalitní střetnutí s nasazením, bojovností i fotbalovým umem, ale bez koření, čili bez branek. Šance ke skórování byly. Úvod překvapivě patřil hostům a ve 4.min. jsme klidně mohli kopat hned dvě penalty po domácích nervózních zákrocích ve vlastním pokutovém území, ale mladý sudí asi správně usoudil, že na podobný zásah do utkání je jednak moc brzy a je zbytečný. Potom se domácí rozehráli a měli i větší šance, kdy hosty podržel brankář Šenkýř. Ve svižném utkání pak přibývaly šance na obou stranách, ale domácí Hutira i hostující Šenkýř s pomocí obran za svá záda žádný balon nepustili. Nakonec jsme mohli i šťastně zvítězit, ale gólová hlavička Hajdariho dvě min. před koncem nemířila mezi tyče. Po bezgolové remíze došlo na rozstřel o druhý bod, který jsme měli na dosah, ale Mazal náš mečbol nepromněnil a po něm i nedůrazný Kašpar v 9.serii rozhodl o penaltové výhře domácích. Přesto zisk bodu znamená, spokojenost i fakt, že s jasným lídrem tabulky máme v sezóně zcela vyrovnanou bilanci.
Sled PK: Flídr 0:1, Šejnoha 1:1, Bednár 1:2, Scholze přestřelil bránu, Nešický 1:3, Hlubinka 2:3(Šenkýř si na míč sáhl), Dvořák 2:4, Šmehlík 3:4, Mazal do brankáře, Tlustoš 4:4, Špatenka 5:4, Eliáš 5:5, Votřel 6:5, Pagáč 6:6, Herynek 7:6, Kaláb 7:7, Kašpar do brankáře Hutiry, Brychta 8:7- konec.
M.Švihálek, manager FO:
Asi spravedlivá dělba bodů v solidně hraném souboji. Pro náš tým ve stavu, v jakém se nacházíme, je to rozhodně zisk a spokojenost. Podržel nás bankář Šenkýř. Poděkování patří celému týmu, který se byl ochoten odevzdat a bojoval. PK neřeším, podle mě je to nesmysl, remízu jsme si zasloužili. Případnou výhru chtělo mužstvo věnovat synovi trenéra Sokola, který je po operaci kolene v hradecké nemocnici, ale snad Tomáše potěšíl i ten jeden bod.
================================================
TJ SEMANÍN /2./ : FC Jiskra 2008 /6./   7:2  (3:1)

16.kolo 1.B třídy mužů, sobota 8.4.2017
Rozhodčí Hejl Jindřich, Valenta Jan, Bednář František. ŽK= 1:0 (58ˇKovář M.). ČK= 1:1 (38´Švihálek - 38´Matoulek). 76 diváků
Branky: 10´Švihálek, 22´Dvořák (PK), 25´Hajdari, 53´Dvořák (PK), 55´Nešický, 56´Kovář M., 73´Dvořák - 4´Pařízek (PK), 80´Dušek.
Semanín= Šenkýř, Kovář O. (86´Tomeš), Mazal, Špatenka M., Dvořák, Zadražil, Švihálek, Hajdari, Nešický, Šimek (15´Kovář M./70´Herynek), Bednár ( 78´Flídr) 
Jiskra= Valčík, Jireš, Pohanka, Paulus, Loufek (54´Votoupal), Ježek M.(( 66´Malý), Dušek, Pařízek, Koreň, Matoulek, Ježek J.  (78´Bula).
Hostující Jiskra šla do vedení již ve 4´ z PK Pařízka po ruce domácího obránce O.Kováře, ale jinak působila v Semaníně hodně ospalým a odevzdaným dojmem. V 10´vyrovnal po rohu Dvořáka důrazný Švihálek a pak už se hrálo jen na branku králickočervenovodských. Ve 22´se kopala penalta i na druhé straně po faulu na Nešického a Dvořák poslal domácí do vedení. Za další tři minuty se parádně opřel do balonu Hajdari a bylo rozhodnuto již do poločasu 3:1. Ve 38´Matoulek fauloval Švihálka, navíc ho hrubě na zemi udeřil, ale sudí si zřejmě dělal alibi a k překvapení vyloučil oba.
Kritický úsek pro Jiskru přišel v rozmezí tří minut od 53´. Nejprve po školáckém faulu Ježka na Bednára proměnil další PK opět Dvořák, pak v 55´Nešický vystihl malou domů a nedal Valčíkovi šanci a v 56´další hrubku odevzdané obrany hostí potrestal M.Kovář. V 73´dokonal debakl po další hrubce hattrickem Dvořák, když přeloboval gólmana a v 80´jen kosmeticky upravil Dušek na konečých 7:2.
M.Švihálek - manager FO:
Zápas pro nás sice nezačal dobře, ale nepochyboval jsem o tom, že doma výsledkově suboj zvládneme. Soupeř mě překvapil tím, že nepůsobil jako tým Jiskry, tak jak ho známe, chyběla mu tradiční houževnatost, bojovnost a nasazení. Takže náš výkon a převaha mohla místy působit skoro jako exibice. Mrzí mě ztráty z tohohle utkání- nesmyslné vyloučení Švihálka, který se ani nebránil a další svalové zranění Šimka. Naopak je třeba vyzvednou gólový návrat M.Kováře a hatrick Dvořáka.
===========================================
TJ Lanškroun, fobalový oddíl B /7./ : TJ SEMANÍN /2./   1:2  (1:1) ...kontumace 0:3

15.kolo 1.B třídy mužů, sobota 1.4.2017
Rozhodčí Ujec Jiří, Preclík Martin, Pagáč Ladislav. ŽK= 1:1 (Petrůň - Herynek), ČK= 0:0. 80 diváků
Branky: 22´Michal - 13´Bednár, 48´Herynek
Lanškroun= Stasiowski, Černý, Petrůň, Vesel, Macháček, Vacek L., Šišan, Černušák (46´Kučera), Marek (46ˇMizerák), Vacek Z. Fait (44ˇKogler)
Semanín = Šenkýř, Herynek, Mazal, M.Špatenka, Tomeš, Zadražil, Hajdari, Nešický, Dvořák, Bednár, O,Kovář
V Lanškrouně to byl od domácích hodně nepovedený apríl. Už to, že jsme za krásného jarního počasí museli na UMT, abychom hlavní trávník "nepoškodili" pro nedělní utkání lanškrounského áčka bylo nemilým, i když očekávaným překvapením. S odstupem času nebylo podstatným ani rozhodujícím faktorem to, že nás do vedení dostal Bednár a do poločasu vyrovnal domácí Michal.
Podstatné bylo, že městský klub disponující A i B družstvem i dorosteneckou zálohou proti "blbounům" ze Semajna postavil, pro širokou veřejnost nesmyslně, klasického "černocha". S číslem 4 místo v ZOU uvedeného Faita na umělém pažitu pobíhal David Kopecký, který ale v klubu (kvůli fotografii na registraci) nefiguruje jako řádný hráč. I když krátce před poločasem, kdy už bylo jasné, že dojde na konfrontaci, byl hbitě střídán, zjištění se domácí neubránili.
Nicméně znovu aprílově překvapivá byla reakce následující. Když jsme nepřijali nabídku v podobě úplatku sudem, byli jsme v mysli domácích za viníka osočeni my a rezerva se rozhodla k bojkotu druhé půle (plánované nenastoupení by znamenalo vyšší pokutu). Slovní výpady, přihrávky na naše kopačky i hrubé fauly vedli po naší druhé brance Herynkem k ukončení utkání. Frustrace domácích a vybytí se na našich hráčích pokračovala i v chodbách stadionu u našich šaten. Bravo Lanškroun, ... fakt to nebyl apríl ? 
M.Švihálek, manager FO:
Co k tomu řící. Nebyl jsem tam a hlava mi to nebere. Každopádně díky za body z venku.
=====================================================
TJ SEMANÍN /3./ : TJ Jablonné nad Orlicí /5./   3:0  (0:0)
14.kolo 1.B třídy mužů, sobota 25.3.2017
Rozhodčí Horníček Evžen, Pavlas Jan, Depeš Michal. ŽK= 1:1 (Kovář O. - Lička M.), ČK= 0.0. 87 diváků
Branky: 50´Mazal, 77´Síbrt, 80´Nešický
Semanín = Šenkýř, Herynek (58´Švihálek), Mazal, M.Špatenka, Tomeš, Zadražil (88´Altenburger L.), Hajdari, Nešický, Dvořák, Bednár (85´Kašpar), O,Kovář (62´Síbrt)
Jablonné n.O.= Šlahora, Bednář (72´Uher M.)  , Uher, Kyllar, Čada, Lička, Prokopec (82´Křivohlávek), Filip (79´Faltus), Václavek, Krejsa, Štruml
Komentář /zdroj web Jablonné n.O.+kopie Orlické noviny/:
Pro hrstku diváků muselo být chvílemi utrpením se vůbec dívat na to, co na hřišti týmy předváděly. Nerovný terén nedovolal žádnou kombinaci. Domácí měli velký počet standardek, ale poločas skončil bez branek. Semanínu pomohl trestný kop v 50. minutě, po kterém se na zadní tyči protlačil k míči Mazal. Hosté mohli vzápětí srovnat, ale Štruml trefil pouze nohy gólmana. Když pak Semanínští s přehledem vyřešili rychlý brejk a krátce nato střílel do prázdné brány Nešický, mohli domácí slavit první tři jarní body.
M.Švihálek, manger FO TJ Semanín:
Nesmírně důležité úvodní vítězství jara s kvalitním soupeřem. Hosté mají oproti podzimu velice omlazený tým budoucnosti. Takže, i když jsme nebyli opět kompletní, prosadila se naše větší zkušenost a téměř bezchybná obrana. Jinak množství neproměněných šancí v docela pohledném zápase přičítám začátku sezóny.
Ještě pár poznámek k článku- Přes 80 diváků v Semaníně nepovažujeme za hrstku, i když chápu, že jablonské hvězdy typu Šlahory jsou zvyklí na tisícové publikum. Stejně tak chápu, že jarní terén, a v Semaníně obzvlášt, není koberec, ale k daným podmínkám byl připraven skvěle a stejně pro oba soupeře. A že by se nedalo kombinovat a fotbal byl pro aktéry utrpením?! ... asi jsem byl někde úplně jinde... a Orlické noviny, ty si to klidně zkopírujou, zřejmě dobrej "sporťák". Jdu blejt, Velebnosti! 
=============================================
=============================================
Vzhledem k blížícímu se konci sezóny a emotivním výlevům na diskusních fórech, jsem se rozhodl, že další komentáře k utkáním prozatím odložím na neurčito, abych "subjektivním" názorem nepřiléval do ohně a nepodněcoval protisemanínské názory a výlevy. Tím rozhodně nemyslím, že by nebylo o čem psát. Děkuji za pochopení. M.
========================================
sobota 7.5.2016, 20.kolo 1.B třídy mužů - TJ SEMANÍN : SK Sloupnice 2:0 (1:0)
fakta: 2:0 (1:0). Branky: 21´Zadražil, 57´Bednár. Rozhodčí Svědiroh Miroslav z Pardubic, Schmeiser, Čapek. ŽK= 2:6 ( 59´Dvořák, 90´Hajdari - 23´a 39´Vera J., 35´Vondra st., 37´Kopecký, 52´Vondra ml., 84´Jelínek. ČK= 0:2 (39´Vera Jan, C´Mikulecký). 105 diváků.
Semanín: Šenkýř, Tomeš (83´Herynek), Mazal, Špatenka M., Dvořák, Zadražil (69´Špatenka R.), Bednár, Donát, Flídr (88´Šimek), Hajdari, Votřel (77´Sokol)
Sloupnice: Mikulecký, Jelínek T., Kupka, Vera V., Jelínek V., Vondra ml.(61´Nguyen),Vera J., Krummer, Kopecký(46´Wasserbauer), Rozlívka, Vondra st.
Souboj 20.kola v Semaníně byl přímým bojem o 5.místo taulky. Hosté ze Sloupnice přijeli sebevědomí a nabuzení jarní neporazitelnou  formou, ale zároveň částečně oslabení. Domácí naopak chtěli proti tradičnímu soupeři odčinit fiasko z minulého vystoupení v Kamenné Horce, i když ani jejich tým nebyl zcela kompletní.
Úvod zápasu nebyl žádným oťukáváním a oba soupeři se do sebe pustili s vervou. V 6´ hloupě podrazil Jelínek ve vápně Votřela, ale penaltu Dvořákovi vychytal pozdější tragikomický hrdina sloupenských, brankář Mikulecký. Semanín šel přesto do vedení. Ve 21´totiž přišel druhý výrazný moment gólmana Mikuleckého, když fatální minelou při odkopu netrefil míč a pro Zadražila již nebyl problém dopravit balon do zcela opuštěné branky -1:0.  To hosty poněkud vykolejilo a přidali na důrazu a bojovnosti, přesto víc gólových šancí bylo na straně domácích, zejména neproměněné přiležitosti Votřela vynesly jmenovanému titul "paliče" zápasu. Důležiým momentem prvního poločasu bylo vyloučení hostujícího Very po druhé žluté kartě již ve 39´, což domácím znovu připomnělo minulé kolo, ale tentokrát z obrácené strany.
Ve druhé půli oslabená Sloupnice přece jen mohla změnit ráz střetnutí, ale to by musela duše SKS Vondra st. v 51´po sólovém průniku a nezištné přihrávce Rozlívky proměnit jasnou tutovku. To se však nestalo a tak Semanín trestal. V 57´parádní pas Flídra vrátil na zadní tyči Zadražil na hlavu Bednára a domácí rozhodli - 2:0. Zbytek zápasu a zejména pak jeho závěr to byly spíš gladiátorské hry s výsledkově šťastnějším koncem pro domácí. Nutno podotknout, že zcela zaslouženě. Samotný konec zápasu byl poznamenán nešťastným zraněním kolene hostujícího Wasserbauera v poslední minutě, pro kterého musela přijet RZ a úplně poslední "kaňku" dotvořil brankář Mikulecký svým slovním a emotivním výlevem na adresu sudích, za kterou si vysloužil pozápasovou ČK a to ještě podobné výlevy tentokrát beztrestně prošli z ochozu sestoupivším zraněnému Štarmanovi a zejména v trestu pykajícímu Šplýchalovi, to už by Sloupnice v příštích kolech vzhledem ke zraněním a případným trestům, neměla s kým hrát.
M.Švihálek, manager:
Po utkání, když se emoce z nešťastného konce zápasu zklidnily, jsme si společně s VD hostů p. Karlíkem kladli otázku, proč jsou naše vzájemná utkání vždy tak vyhrocená, a to i v případě, že jsou oba týmy v relatívním bodovém klidu. Došli jsme k závěru, že negativní emoce zřejmě pocházejí z vně obou klubů a snad jsou vytvářeny i uměle rádoby fanoušky na soc. sítích, přitom alespoň od nás je na místě respekt k soupeři i k jeho borcům, kteří ve fotbalu něco dokázali.  Utkání samotné z mého pohledu mělo vše co fotbal na této úrovni může nabídnout, včetně fotbalové kvality. Zraněnému sloupenskému borci i touto cestou přejeme brzké uzdravení.
============================================
sobota 30.4.2016, 19.kolo 1.B třídy mužů - TJ Sokol Kamenná Horka : TJ SEMANÍN 2:0 (1:0)
Fakta: 2:0 (1:0). Branky: 43´Bubela (PK), 84´Škáva. Rozhodčí p.Jehlár Radek z Ronova n.Doubravou, Kutřín, Šlor. DFA p. Šimek Zeněk z Ůstí n.O. ŽK= 3:3 (11´Jiroušek, 76´Bubela, 80´Richter - 15´a 44´Bednár, 78´Sokol). ČK= 0:1 (44´Bednár). 80 diváků ?
Kam.Horka: Vraspír, Halamka, Svoboda, Mach, Bulva (65´Nedoma), Nekvinda, Jirásek, Škáva, Juřík, Bubela (89 Dokoupil), Richter
Semanín: Kašpar, Tomeš (53´Herynek), Mazal, Špatenka M., Plačko, Flídr, Bednár, Hajdari, Votřel ( 53´Sokol), Donát (53´Zadražil), Hajdari
M.Švihálek, manager:
Tohle utkání na svátek čarodějnic jsme jako tým absolutně nezvládli. Přitom všechny podmínky a okolnosti měli nasvědčovat o opaku, terén, soupeř, počasí, kvalita týmů, atd. z nás udělaly favorita střetnutí, což se nám, ale zle nevyplatilo. Hráči do K.Horky přijeli na letní výlet a podle toho naše hra vypadala. Bez nasazení, bojovnosti a běhání jsme se vyrovnali domácím, které jsme byli schopní i v 10 bez problémů přehrávat, bohužel jen mezi vápny. Za celé utkání jsme si nedokázali vytvořit gólovou příležitost a to spolu s naivními chybami v defenzívě domácím chodcům stačilo. Po utkání mohou zase zpátky do klece v něterém z místních blázinců zavřít VD provokatéra a slavit získané body tolik potřebné v boji o záchranu. Jestliže to byl na lavičkách jen taktický tah, tak se to Horce povedlo, omlouvám se a smekám. Jen pochybuju.

============================================
sobota 23.4.2016, 18.kolo 1.B třídy mužů - TJ SEMANÍN : Sportovní kluby Polička B  0:0, na PK 1:0 (6:5)
Fakta: 0:0, PK 1:0 (6:5). Sled PK: Stoklásek 0:1, Donát 1:1, Švec 1:2, Dvořák 2:2, Scheib vedle, Flídr břevno, Vondra 2:3, Bednár 3:3, Dobiáš 4:3, Hajdari 4:4, Findejs 4:5, Mazal 5:5, Bureš nad, M.Špatenka 6:5. Rozhodčí p.Jonáš Klír z Pardubic, Karel Suchomel, Robert Šlor. DFA p. Školout František z Přelouče. ŽK= 2:2 ( 58´Bednár, 72ˇSokol - 50ˇVondra, 67ˇBureš). ČK= 0:0. 100 diváků.
Semanín: Šenkýř, Tomeš, Mazal, Špatenka M., Dvořák, Plačko (55ˇŠpatenka R.), Hajdari, Flídr, Donát, Votřel (70ˇSokol), Bednár
Polička B: Slaný, Punar (86ˇŠvec), Scheib, Pavlík, Stoklásek, Vonda, Bureš, Findejs, Mužík (65ˇDittrich), Kysilko (46ˇNetolický), Dobiáš
V 18.kole přijela do Semanína stále se zachraňující rezerva Poličky.Tři hráči Áčkové soupisky, z nichž zejména brankář Slaný splnil později své poslání, bylo jasným důkazem snahy SKP o zisk každého bodíku v cestě za záchranou, i když favoritem střetnutí byli domácí.
První půle byla hrou na čekanou. Semanín se tlačil do útoku, ale nebezpečný byl snad jen ze standartek, které si však zkušení zadáci SKP potažmo Slaný dokázali pohlídat. Polička, zatažená na vlastní polovině, čekala na brejky, a několikrát se z nich pokusila zahrozit, rovněž bez efektu. Druhý poločas byl o poznání dramatičtější, zejména poslední půlhodina byla stálým dobýváním Slaného svatyně, ale vytoužený bod si celek ze svitavska nakonec vybojoval. V penaltách, stejně jako na podzim byl přeci jen úspěšnější tým z ústecka a podruhé za sebou si připsal do tabulky dva body z utkání, na které se dalo dívat.
M.Švihálek, manager:
Upřímně, čekal jsem vítězství za 3 body. Ale vzhledem k našim problémům se sestavou, přípravou a snahou soupeře je výsledek asi spravedlivý a bod musím brát, bytˇ moje neoblíbená "dovednostní soutěž" už po druhé v řadě vyzněla pro nás  Těší mě lehce zvýšený zájem publika i na domácích utkáních a vážím si přístupu kluků, kteří si doslova odskočili ze svatby kamaráda, abychom vůbec měli zápas s kým odehrát.... a nakonec: bylo by škoda, kdyby M.Špatenka po této sezóně končil, jak avizuje, protože kam se hrabe Ronaldo proti jeho muskuatuře, jež po vítězné penaltě ukázal natěšeným ochozům. 
=========================
sobota 16.4.2016, 17.kolo 1.B třídy mužů - TJ Sokol Kunnčina : TJ SEMANÍN 1:1, na PK 1:2 (3:5)
Fakta: 1:1 (1:1), PK 1:2 (3.5). Branky: 31´Švanda - 28´vlastní (Pešava), PK: Dvořák 0:1, Tlustoš 1:1, Plačko 1:2, Švanda 2:2, Flídr 2:3, Spálenský 3:3. Donát 3:4, Hlubinka břevno, Hajdari 3:5. Rozhodčí p.Langr Filip z Lanškrouna, Smola, Kunc. DFA p. Filip Jan zJamného n.O. ŽK= 3:3 (27´Šejnoha, 50´ Švanda, 63´ Pešava - 55´Bednár, 66´Sokol, 77´Mazal). ČK= 0:0. 350 diváků!
Kunčina: Hutira, Pešava, Eliáš (86´Richter), Zeman, Pagáč, Šejnoha(86ˇKolář), Brychta, Švanda, Hlubin
sobota 26.3.2016, 14.kolo 1.B třídy mužů - TJ SEMANÍN : TJ Lanškroun, f.o. B  1:0 (0:0)
Fakta: 1:0 (0:0). Branka: 50´Dvořák (PK). Rozhodčí Trocha Adam ( Hlinsko), Lukášek Jiří, Vojta Jan, DFA p.Honl Zdeněk (Č.Třebová). ŽK: 5:3 (41´Dvořák, 62´Švihálek, 63´Donát, 75´Sokol, 84´Bednár - 32´Vacek, 51´Šišan, 52´Kristek). ČK: 1:0 (52´Hajdari). 92 diváků.
Semanín: Kašpar, Mazal, Herynek (70´Sokol), M.Špatenka, Dvořák, Flídr, Zadražil, Hajadri, Donát, Bednár (90´Tomeš),Votřel (55´Švihálek).
Lanškroun: Wendlig, Farkaš (73´Marek), Kristek, Kyral, Karlík, Doležal, Petrůň, Šišan, Vacek, Veselý, Kučera (46´Hostovský).
Úvodní jarní kolo svedlo v Semaníně na dobře připraveném, ale těžkém, jarním terénu družstva bojující o druhý sled tabulky okolo 4.-5.místa. V posledním kole na podzim se v Lanškrouně radovali domácí po penaltách 2:1, a vyrovnaný duel sliboval i tento souboj. Domácí Semanín představil dvě nové tváře ze tří, oba středopolaře Zadražila a Donáta a nutno podotknout, že oba nezklamali. Naopak výčet absencí na první kolo byl docela velký ( Šenkýř, R.Špatenka, Šimek, Síbrt, Plačko). Hosté přijeli v "obvyklé" sestavě béčka včetně Wendliga, Vacka, Karlíka, Veselého, Hostovského a dalších, tedy hráčů se zkušenostmi z Áčka i vyšších soutěží doplněné o mladé naděje.
Samotný duel začal možná největší a potažmo asi jedinou vyloženou šancí hostů v utkání. Ve 3´ postupoval sám na branku Doležal, ale reflexním zákrokem jej vychytal brankář Kašpar. Potom již přebral iniciativu domácí Semanín. Hńed ve 4´se uvolnil Donát, ale jeho střelu pokryl pro změnu hostující gólman Wendlig a lanškrounský "mág" čaroval i při dalších šancích domácích, zejména ve 12´, kdy závar a střely Herynka i Zadražila byly gólové, stejně jako ve 36´rána Donáta a ve 42´pokus Dvořáka.
Úvod druhého poločasu byl pro vývoj i výsledek utkání rozhodující. Ve 49´ zatáhl hostující obránce v pokutovém území Votřela a i když domácí forvard atak ustál bez pádu, penalta byla víc než jasná. Nejčastější domác exekutor Dvořák následně nedal Wendligovi z PK šanci a poslal Semanín do vedení 1:0. Frustrovaní hosté hru přiostřili, zejména likvidační faul Kristka na pronikajícícho Bednára volal po vyloučení, to si však vykoledoval domácí "mstitel" Hajdari, který tak naprosto zbytečně svůj tým oslabil. Když vášně trochu opadly domácí takticky rozkouskovali hru a svou bojovností hosty do žádné vážnější akce nepustili. 3 body zaslouženě vybojoval domácí Semanín po nejtěsnějším jednobrankovém vítězství.
  
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one